| tauruss a întrebat:

de curand mi-am luat un elicopter pe telecomanda ei bine vreau sa il pornesc dar aripele sunt slabe se misca ca si cum ar cadea si ma tem sa il pornesc poate se rup aripele dar nu doar la mine sunt aripele asa lasate la toate elicopeterele ce sa fac oare se regleaza cand pornesc elicopterul? va rog ajutati-ma!
funda si vot

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Așa este normal. Și la elicopterele reale, palele elicei sunt înclinate în jos când sunt în repaus.
http://img.planespotters.net/......119975.jpg

1 răspuns:
| black33 a răspuns:

Daca in zbor iti scade altitudinea anormal incarcai bateria
si da la elicopteru meu alicele nu stau drepte puti inclinate