| AndreyFitza a întrebat:

De curand mi-am luat un nou pc.
Am Intel core i5-4460 CPU @ 3. 20GHz 3. 20GHz
8 GB ram DDR3
placa video : Nvidia Geforce GTX 760 de 3GB GDDR5
Hard : 1TB
si as vrea sa va intreb eu de ce am lag pe gta v? am vreo 30 40 fps? cine m-a poate ajuta va rog! dau funda!

10 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Inchide orice alt program, nu folosi programe de inregistrat, dai mai mic population density. Vrei sa ai totul la ultra high a? ce fita pe tine laughing

| CPAElites a răspuns:

Il va rula pe Full HD cu setarile date pe mediu spre hight cu minim 30 fps-uri big grin

| peperonies a răspuns:

Placa video cam slaba.

| sltlp a răspuns:

Nu ai conectat monitorul pe placa video integrata sper.

| AndreyFitza explică (pentru sltlp):

Eu am conectat monitorul pe placa video nu pe placa de baza. are ceva?

| sltlp a răspuns (pentru AndreyFitza):

Pai e bine, ideea era sa nu fie conectat pe placa de baza.
Sa verifici temperaturile. Apropo, cu ce setari rulezi jocul? SI tine task manager deschis cand te joci.

| AndreyFitza explică (pentru sltlp):

De ce sa il tin deschis?

| sltlp a răspuns (pentru AndreyFitza):

Ca sa vezi cat la % este utilizat hdd-ul cand te joci si restul resurselor(ram/cpu).

| AndreyFitza explică (pentru sltlp):

Si daca vad ce rezolv?

| sltlp a răspuns (pentru AndreyFitza):

Pai vezi daca nu ai vreunproces misterios care consum resurse aiurea. Sau daca hdd e prea lent. Sau dac temperaturile is problema...