| BlackScorpion2001 a întrebat:

De curand mi-am luat un sistem audio 5.1
La inceput mergea perfect dar acum cred ca s-au ars doua iesiri din statie (subwoofer) deoarece doua boxe nu se mai aud.
Am testat boxele pe celelalte iesiri si nimic.
De mentionat ca am setat placa de sunet pentru 5.1.
Va rog sa ma ajutati, nu stiu ce sa mai fac decat sa-l duc la reparat dar daca aveti o propunere sa-mi spuneti PLS!

3 răspunsuri:
| BlackScorpion2001 explică:

UPS, am scris gresit, boxele acelea se auzeau daca le puneam pe celelalte iesiri.
M-am grabit xD

| Mihai_Kalmar_1992 a răspuns:

Daca ii conectat la pc prin cablu cu mufa jack si la celalalt capat una rosie si una alba poate fi cablul de vina incearca cu alt cablu sau schimba mufele intre ele la sistem

| BlackScorpion2001 explică (pentru Mihai_Kalmar_1992):

Le-am schimbat intre ele si am constatat ca mufa rosie nu mai functioneaza.
Sper sa pot sa o rezolv