| Bostina_Cristi_2000 a întrebat:

De curând mi-am luat un smart TV(Samsung) si m-am logat la telefonul meu!(tot Samsung).Iar ieri mi-am renovat camera si am deconectat toate firele din TV.Si mi-am dat si reswtare din fabrica la telefon.Si dupa ce am conectat sin nou TV-ul si am incercat sa il conectez la TV pentru a mi se vedea ecranul pe TV.Telefonu nu mai gaseste televizorul! Nu inteleg ce are! Ce as putea sa fac?

DAU FUNDA!

7 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Ești sigur că ai conectat toate mufele bine? Te-ai uitat după pini deteriorați?

Bula
| Bula a răspuns:

Mai urma sa demolezi si casa, apoi sa recladesti totul tongue
Daca ai facut resetare de fabrica, trebuie sa refaci si toate configurarile.

| Bostina_Cristi_2000 explică (pentru LPCTSTR):

Da am conecata tot! Adica imi apare la notificări Iconatia cu Spart View ceea ce arată că TV-ul si telefonul folosesc același net! Atunci cand apăs pe ioniță de Smart View cauta diapozitive si nu imi gaseste televizorul! Cum pot sa fac?

| Bostina_Cristi_2000 explică (pentru Bula):

Păi atunci cand l-am luat nu am facut nici o configurare nici la TV nici la telefon!

| GdX a răspuns:

Ai conectat televizorul la internet? Screen mirror-ingul la Samsung se face prin wi-fi. Cel putin eu asa fac acasa. TV Samsung-telefon Samsung.

| Bostina_Cristi_2000 explică (pentru GdX):

Da,dar eu il ma conecta prin cablu.Am tras un 2 cabluri din router în TV si merge să mă uit pe Youtube si sa stau pe internet doar asta e problema!

Bula
| Bula a răspuns (pentru Bostina_Cristi_2000):

Ai verificat daca functioneaza hot-spot-ul la telefon, adica daca emiite semnal wi-fi?
Dupa resetarea de fabrica de regula trebuie re-pornite multe functii, deseori si hot-spot-ul.