| anonim_4396 a întrebat:

De curând mi s-a ars placa de sunet sau aşa cred. Deci boxele scot un bâzâit când intru pe youtube,când lansez o aplicaţie, când umblu cu mouse-ul. Dar dacă dau play la o melodie pe youtube, de exemplu iar după minimizez browserul se aude foarte bine. Nu cred că e de la driver deoarece instalez acest driver de când mă ştiu.
Totuşi vreau să-mi iau o placă audio.M-am uitat pe net şi mă întrebam pentru ce sunt aceste adaptoare:
http://www.evomag.ro/......85307.html Se pot folosi drept o placă audio?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Reinstaleaza driverele! Ala nu e comportament de placa de sunet arsa!

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

L-am reinstalat dar tot la fel se comportă. Am dezinstalat driverul şi tot bâzâie. Deci nu cred că treaba asta e de la driver.
Eu cred că placa de sunet e de vină. M-am gândit că poate face vreun scutcircuit.
Oricum mulţumesc pentru răspuns.
Ce mi-ai putea spune despre adaptorul ăla? Se poate folosi drept o placă de sunet?

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Dezinstaleaza driverele cu asta: http://www.epasystems.ro/revo-uninstaller/
Nu din control panel! Aia e o prostie, nu placa de sunet! Daca tot iei, ia o placa mai buna, nu glume din alea!

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Tot nu merge.Dar nu-i nimic.Îţi mulţumesc oricum pentru ajutor.winking

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai pentru ce! Daca ai brum in boxe vezi ca ala se trage din filtraje proaste pe placa de baza care provin din sursa! Condensatori busiti, lipsa impamantare, diferente de potential intre boxe si calculator, mai multe chestii! Nu esti singurul care pateste asta!