| anonim_4396 a întrebat:

de ieri internet explorer imi mrge foarte greu
cand accesez o pagina trebuie sa astept un minut si apoi sa navighez pe youtube merge foarte greu
e oare din cauza plug in-urilor(daca da spuneti-mi va rog cum sa le sterg)
va roog ajutati-ma!
Multumesc FUNDA :d

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce versiune de IE ai? De obicei le poti dezactiva din meniul Tools-->Manage Add-ons...si dezactivezi din lista aia cam tot, lasand doar plug-in-ul de Flash.
La fel si daca ai toolbar-uri de iti ocupa jumatate din ecran. Le poti sterge din Control Panel-->Add/Remove Progams.

Cam astea-s cauzele principale ale unei functionari lente.

9 răspunsuri:
| BoOoMbOnik a răspuns:

E din cauza virusurilor din pc. Funda? Te rog

| fanporsche a răspuns:

Treci pe google chrome sau opera. Sunt mult mai rapide decat IE.

| κλάους a răspuns:

Internet Explorer la inceput merge foarte bine, dar se strica dupa o perioada de timp. Dece sa folosesti IE cand poti sa folosesti alte Browsere? Foloseste unul dintre: Google Chrome (recomandat), Opera sau Mozila Firefox. Nu sunt doar astea, dar astea sunt cele mai cunoscute si mai bune. Deci: descarca unul dintre cele care am spus si dupa aia dezinstaleaza IE. Nu-ti mai bate capul cu pluginuri si etc. Bafta!

| Corina a răspuns:

Multora dintre noi ni s-a intamplat acest lucru. Singurul lucur pe care poti sa-l faci este sa-ti schimbi Explorer-ul cu Google Chrome sau Opera. Vei vedea ce bine va merge. Succes!

| ѕოiℓε01 a răspuns:

Si eu am avut internet explorer si mergea foarte greu ( extrem de greu), insa nu stiu din ce cauza ar putea fi. Eu zic sa incerci Google Chrome pentru ca merge suuper bine. Imi pare rau ca nu am putut sa te ajut mai mult de atat.

| rZv995 a răspuns:

Foloseste:Mozilla Firefox.
Eu pe acesta il folosesc!

| Wicku a răspuns:

Este din cauza ca Internet Explorer este un browser rau.
Eu folosesc Opera.Ti-l recomand.
Dar ar merge si Mozilla Firefox.
Funda?

| ramy27iulie a răspuns:

Buna.Si mie mi se intampla la fel.Am preferat sa descarc Google Chrome care merge foarte bine si se descarca si instaleaza repede.Iti va fi de ajutor. Uite link-ul de unde il poti downloada: http://www.google.com/......index.html

| Lylia a răspuns:

Si eu am patit asta cu calculatorul meu vechi. Poati fi din cauza ca este prea vechi, ori daca e nou inseamna ca memoria lui e prea plina pentru a mai putea lucra cum trebuie. Daca ai melodii, jocuri sau poze in calculator incearca sa le bagi pe un CD sau pe un stick de memorie ( acesta din urma e mai folositor pentru ca nu se zgarie asa usor si poti sterge sau adauga foarte usor, nu iti trebuie nero sau alte programe ca si pentru CD). Sper sa te fi ajutat!