| Florentin_Tudoraşi_1994 a întrebat:

De ieri temperatura procesorului de la pc este foarte mare in jur de 50-60 grade sub 50 nu scade. Iar cand ajunge la 70 de grade incepe sa se miste foarte nasol... Ajutati-ma!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde ce procesor ai. La unele procesoare 70 grade este bine.

| GabrielStn a răspuns:

Curata-l de praf, aplica-i pasta termoconductoare. acum depinde cat si cum il forjezi si tu, plus ca si vremea e foarte calda, deci cauzele pot fi multiple.

| CPAElites a răspuns:

Curatal de praf si schimba pasta termoconductoare.
Eu am un Quad Core q9505 si am in Load ~65 grade...Am schimbat pastatermoconductoare si l-am sters de praf ( inainte urca pana la 75 grade... )

| Florentin_Tudoraşi_1994 explică (pentru Salontanul):

Este un procesor amd six-core de 3.50 ghz

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Florentin_Tudoraşi_1994):

Daca este asta: AMD FX-6300 Vishera 6-Core 3.5 GHz temperatura normala este de pana la 65 grade C. In lucru poate ajunge si la 90 grade. Asa ca nu te speria dar o curatare cooler si radiator si inlocuire pasta termoconductoare poti face, daca-l ai mai mult de 2 ani.