| wrestelmania a întrebat:

de la o vreme(aproximativ 1 luna) am o problema la PC(Dell model Vostro 200).Il pornesc stau ce stau apoi poc se opreste, incerc 2 minute sa-l pornesc si el tot nu vrea (apasand pe buton timp de 2 minute)si pana la urma porneste dar peste inca 5-10 minute se opreste si trebuie sa fac asta din nou.Stie cineva ce are? Am mai avut probleme la PC dar de genu nu. Funda cel care reuseste sa ma ajute si Multumiri celor care au adauga si ei

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Daniel9988 a răspuns:

Incearca sa il cureti de praf. Daca nu merge inseamna ca l.ai oprit de buton...nu din meniul de start... si e de la windows.Du l undeva.

| Glasshead a răspuns:

Am intalnit si e cel mai des caz. Trebuie sa te duci la un service sa iti schimbe pasta termica de la procesor. Aceasta pasta face contactul intrecooler si procesor. Ea trebuie schimbata la un interval de timp. Nu te va costa mai mult de 20 de lei. Adica daca ala de la service ii zgarcit iti va lua 20 lei. Funda?

| Weir_Tom_2000 a răspuns:

Iti recomand sa-l cureti de praf si sa verifici hard-ul.

| wrestelmania explică (pentru Weir_Tom_2000):

Pai prima data o sa-l curat de praf si nu o sa rezolv la hard ce trebuie sa-i fac?

| AIeXxX a răspuns (pentru wrestelmania):

Memoria ram poate fi veche, cumpara-ti alta, la mine la fel a fost, se auzeau "bipuri" cand porneam PC-ul, am cumparat alt ram si merge