| Bordeianu_Andrei_1997 a întrebat:

de un timp imi merge foarte greu calculatorul nu am niciun virus si acum 2 luni imi mergea bine imi puteti spune de ce imi merge greu? s-au sa imi dati niste sfaturi ca sa imi mearga mai repede?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fa o curatare si apoi o defragmentare. Acestea se pot face cu uneltele din Windows, intrand prin Start/All Programs/Accesories/System Tools si Disk Cleanup si Disk Defragmenter. De asemenea se pot folosi doua programe gratuite de la Piriform.com, respectic CCleaner si Defraggler.

| IonutGaby a răspuns:

Cel mai bine este sa reinstalezi windows-ul sau poti folosi Advanced system care 7, ccleaner, drefragmentezi partitia cu windows, cureti registri, defragmentezi registri toate aceaste poti sa le faic cu advanced system care...ccleaner il folosesti ca sati stearga istoricul din browser sati curete pc de fisiere temporale, etc.

| MihaiSmecker a răspuns:

Buna, Poti sa dezistalezi niste programe care nu iti trebuie. Dupa cand ai terminat dai o Scanare cu Anti-Virus si gata. Bafta!

| Bordeianu_Andrei_1997 explică (pentru MihaiSmecker):

Am dezinstalat programe si am si scanat si tot greu imi merge

| MihaiSmecker a răspuns (pentru Bordeianu_Andrei_1997):

Daca niti asa nu merge. Uita-te in deskopt cate programe ai, daca ai mult mute pe un folder.

| Bordeianu_Andrei_1997 explică (pentru MihaiSmecker):

Nu am multe am 15 lasa ca incerc maine cu CCleaner

| Anutzzzaaa a răspuns:

Poti sa restartezi windows-ul

| Zehir47 a răspuns:

Poti curata calculatorul inainte sa il opresti cu CCleaner.