| anonim_4396 a întrebat:

De ziua mea as vrea sa-mi cumpar un calculator nou pentru GTA4 mai bine. Ce calculator cu system bun imi spuneti ca sa cumpar dar mai ieftin!

Răspuns Câştigător
| ƒαηтαѕу a răspuns:

Da,este super potrivit, si iti incap si vreo 2-3 jocuri cat GTA-ul + call of duty chestii din astea, adica iti incap multe apropo, ca sa nu ti se miste mai greu asa GTA 4 ca si mie mi s-a miscat asa, o sa iti trimit eu niste setari pentru joc pe PV.

3 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Te uiti ce placa video suporta bine GTA4 apoi incerci cu mininum necesar sa iei restul componentelor in tandem, 4gb dd3 sunt de ajuns. oricum in total o sa te coste macar vreo 12 mil poti iesi mai ieftin daca iti iei un hdd mai mic si renunti la dvdrom

| Badboy12Spike a răspuns (pentru DimLight):

Fiti atenti amandoi am vazut un calculator:
cu processor: Intel core 2 duo 2x2200 mhz
ram 4 gb ddr3
hard de 260
placa video Nvidia Geforce n210 1gb ce spuneti

| ƒαηтαѕу a răspuns (pentru Badboy12Spike):

Da,este super potrivit, si iti incap si vreo 2-3 jocuri cat GTA-ul + call of duty chestii din astea, adica iti incap multe apropo, ca sa nu ti se miste mai greu asa GTA 4 ca si mie mi s-a miscat asa, o sa iti trimit eu niste setari pentru joc pe PV.

| ƒαηтαѕу a răspuns:

Hmmm...Acum nu stiu daca e ieftin.dar iti recomand HP.
Este un calculator bun, are Windows 7 si urmatoarele:

Procesor:Intel(R) Core(TM) i5-2400 CPU @ 3. 10GHz.

Memorie: 4, 00 GO.Adica,cred ca GB nu stiu exact pentru ca e in romana ca l'am dat eu asa, dar cred ca GO inseamna GB sau nu stiu.
Eu il am si e ft. bun.Crede-ma.

Poti avea vreo 5 jocuri gen GTA plus altele.