| Daniel235 a întrebat:

Deci am avut o placa video GT 730 si mi-am luat alta un r7 250, pot sa le pun pe amandoua placile?

3 răspunsuri:
| Mary012 a răspuns:

Ai putea sa le pui dar depinde de cati gb ram ai!

| DrGeorge a răspuns:

De putut poti. Problema este ca o sa mearga doar una. Doar cea de pe primul slot PCIe.

Pe piata se gaseste doar o singura placa de baza capabila sa mearga cu ambele, dar nu in acelasi timp. Fiind necesar sa faci switch intre ele.

| sltlp a răspuns:

Poti sa le pui pe ambele DOAR daca ai o placa de baza cu 2 sloturi pcie. De asemenea, degeaba le pui pe ambele deoarece nu o sa iti poata rula decat cel mult UNA din cele doua, cealalta stand complet inutil, incapabila sa fie utilizata la ceva in 99.9% din cazuri.