| ionut6709 a întrebat:

deci am o problema cu telefonul, se incarca foarte greu, am incarcatorul lui original de 1000mAh si bateria de 2150mAh si de la 0% la 100% se incarca aproximativ in 10-11 ore. Am descarcat aplicatia "Ampere" si când il conectez la priza imi arata 900mAh si scade amperajul încărcătorului pana la 200-260 mAh, am incercat mai multe încărcătoare dar la fel, la unele scade sub 100mAh. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

In mod normal bateria telefonului trebuie schimbata la 2 ani.
Iar dacă aceasta pe care o ai are mai puțin de 2 ani, atunci trebuie să o schimbi; mai ales ca ai încercat cu mai multe încărcătoare.
Cât despre aplicația instalată pe telefon, eu zic să nu ai încredere în ea; ci doar la timpul de încărcare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate o sa te ajute daca inchizi aplicatile ce ruleaza in fundal.
Instaleaza-ti Greenify si fa configurarile necesare.
Bafta!

| Alex2o17 a răspuns:

Asa am patit si eu iar bateriile de schimb nu se deloc gasesc usor, telefonul fiind foarte bun iar bateria rea, nu am mai avut ce face, mi-am luat altul

| AmexTwentyFive a răspuns:

Telefonul e stricat. Trebuie sa il duci la controlat