| Soka577 a întrebat:

deci am reinstalat windowsul cu tot cu drivere si astea dar nu merge internetul iar la calculatorul fratelui meu merge foarte bine de ce?

Răspuns Câştigător
| dragosbogdan001 a răspuns:

Poate nu-i buna placa de retea, poate nu ai facut setarile cu netul, stiu ca trebuie sa faci ceva de genu' nu doar bagi firul, si asa mai departe, poate fi orice. Aici, pe TPU nu suntem chiar experti, iar tu nu ai oferit chiar multe detalii... Du-te la ala care ti-a pus windowsul.

| Soka577 explică (pentru dragosbogdan001):

Faza este ca eu am pun windows-ul dar pana acum pe acel pc nu am avut nicio problema

| dannyel86 a răspuns (pentru Soka577):

Folositi router? Daca da, click dreapta pe Local Area Connection, alege Properties, iar in fereastra aparuta deselecteaza "Internet Protocol (TPC/IP). Vezi daca asta rezolva problema, in caz ca aveti router. Daca nu e solutia corecta, bifezi la loc ce ai deselectat.
Daca nu gasesti "Local Area Connection", se poate ca driverul LAN sa nu fie instalat.
Pentru instructiuni cu poze, e nevoie sa stiu sistemul de operare.

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru Soka577):

Pai daca ai pus tu windows-ul, normal ca nu puteai sa pui tot cum trebuie, ca nu esti specializat in din astea, du-te la cineva priceput... te poate ajuta mai bine. Deasemenea poti cauta website-uri cu oameni mai priceputi. TPU e ma idegraba un site universal pentru probleme care stie sa le rezolve lumea din experienta, nu prea sunt specializati intr-un domeniu...

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca ai instalat corect driverul de retea merge

| Soka577 explică:

UPDATE:Am rezolvat