| cristian144 a întrebat:

Deci am si eu problema aceasta: Cu ce sa randez in Sony Vegas Pro 13 adica CUDA sau CPU Only?
Componente:
CPU: Intel Core2Quad Q9400 2.66Ghz
GPU: Gigabyte GTX 750 TI OC Windforce x2
RAM: 8gb
OS: Windows 7

Răspuns Câştigător
| LuciWv a răspuns:

CUDA - randezi cu placa video
CPU Only - randezi cu procesorul
daca tin bine minte posibil sa ma insel cred ca placa video randeaza mai rapid insa nu o sa poti juca ceva in timpul randarii
Poti testa chiar tu sa vezi care este mai rapid insa cred ca placa video o sa mearga mai bine pentru ca este una buna cat de cat
Bafta happy

| cristian144 explică (pentru LuciWv):

Am incecrcat la un freakin intr-o de 5 secunde si l-a randat cu procesorul in 15 secunde si cu placa video tot 15 secunde deci conteaza si cat de lung e video-ul? ca daca nu pot sa bag cu care vreau.

| LuciWv a răspuns (pentru cristian144):

Cred ca sunt mai multe variabile, nr. de fps, nr. de pixeli(rezolutia) si posibil si lungimea video-ului