| anonim_4396 a întrebat:

Deci sunt conectat pe Yahoo. As vrea sa-mi schimb parola dar nu o mai stiu.Deci am dat pe Log Out si am dat pe "am uitat parola". Introduc email-ul de la Yahoo etc. Dupa accea ma conectez pe Yahoo Mail si nu imi apare mesajul. Ce sa fac?
Oare am scris email-ul gresit? Ca l-am verificat.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Care mesaj?

| LaLaura a răspuns:

Buna.
Tu ai incecat sa recuperezi o parola, dar care nu ti-a trimis-o pe maiul dorit deoarece cica ti-ai uitat parola la mailul dorit ( care e rostul sa iti trimita sa schimbi parola daca tu nu poti sa accesezi maiul?), ti-au trimis mesajul pe un mail de legatura ( in caz de pierderea maiului principal), sau pe numarul de telefon, daca il ai pus.
Deci. Intra in mail *la mesaje* in straga sus e un fel de roata ( ajutor scrie), si dai la date de cont ( e ultima optiune), iar apoi mai jos ai autentificare si securitate, unde o sa gasesti si modifica parola.
Succes si o zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

OK am gasit... rezolvarea. L-am primit.

| magnificul a răspuns:

Salut.Dai numele de yahoo, parola gresita, si te va duce unde sa resetezi parola.Te va ruga sa introduci un email de rezerva sau nr telefon.Fa-ti parola forte cu litere mari si mici chiar si cu @ pina se inverzestz linia de forta si asta este tot sper sa reusesti.Succes