| 666Belial666 a întrebat:

Deci vreau sa imi iau la PC mai multa memorie ram mai exacta asta: http://www.pcgarage.ro/......annel-kit/ cum imi dau seama daca este compatibila cu PC-ul meu?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Păi te uiți pe manualul plăcii de bază și afli. Sau pe saitul producătorului (fie al plăcii de bază, fie al RAM-ului) dacă sunt compatibile între ele.

| neutrino a răspuns:

Placa de baza este cea care iti spune ce tip de memorie iti trebuie, si valoarea maxima a acesteia.

| 666Belial666 explică:

Dau funda...