| Hames a întrebat:

Deci vreau sa ma lămurească cineva...
Am de la Digi un router zte f620 pe care l-am echipat cu fibra optica de 1gb, dar semnalul Wireless este slab pentru un apartament cu 4 camere.
Întrebarea mea este dacă mi-as lua un router de pe net ( spre exemplu un TENDA AC10u 1200 ) și l-as conecta la modem-ul primit de la digi, viteza ar fi tot de 1gb?
Sau acest router pe care vreau sa îl cumpăr de pe net trebuie conectat la firul de net și trebuie sa renunț la fibra optica?
Mulțumesc

1 răspuns:
| sayWhaaat a răspuns:

Ia legatura cu ei, nu cred ca stie nimeni.

Mai ai posibilitatea de a cumpara cu wi fi extender bun.