| DieterBortscher a întrebat:

Dețin placa video Sapphire nitro+ rx580 și un monitor cu DVI to hdmi adaptor. Se poate pune inca un monitor, exact la fel, cu transformator? Dacă, ce conexiuni mai pot face? Am 4 porturi hdmi, și unul DVI-D. Nu am bani încă de un monitor hdmi.

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai ce transformator? Mai pui inca un monitor pe HDMI la placa si DVI la monitor. Poti sa pui si 4 monitoare asa, cred.

| DieterBortscher explică (pentru GabiDumitrescu):

Gen dacă pot pune mai multe monitoare cu transformator dvi to hdmi. Monitorul e un Samsung Syncmaster 16:10, și mi-aș mai pune inca unul la fel ca sa nu arate urât. Iar acest monitor care are doar DVI este conectat la placa video printr-un transformator cu hdmi.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru DieterBortscher):

Stai un pic sa inteleg: tu ai un cablu HDMI-DVI pe care il folosesti acum? HDMI la placa video, DVI in monitor. Corect? Si mai vrei unul la fel, nu? Sau vrei sa folosesti UN SPLITTER? Ceea ce nu e cazul, cred ca stii ca la splitter scoti aceeasi imagine pe n monitoare.

| DieterBortscher explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu vreau splitter. Da, vreau sa mai pun inca un monitor exact la fel, care să fie dvi si să fie conectat la hdmi la placa video printr-un adaptor, exact ca acesta pe care il am eu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru DieterBortscher):

Pai nu ar trebui sa ai nici o problema. Plug & play!

| SKRILLEXLOOGOo a răspuns:

Poti linistit sa pui, orice monitor cu adaptor, Bafta!