| rumi36 a întrebat:

Salut TPU, detin un televizor Nei 32NE4700 si cand incerc sa-l deschid ramane blocat pe ecranul cu logo iar dupa aceea apare un ecran negru iar in coltul din stanga jos apare wifi conectat iar pe urma apare entering recovery sistem si face asa in continuu.
Am incercat sa-l scot din priza si nimic, ce as putea face?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa scoti tv-ul din priza imediat cand dispare logo si apare wi-fi pe ecran!
Daca sistemul nu-si revine, atunci trebuie re-softat.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa il duci in servis s-a defectat displayul trebuie schimbat, nu ai spus este led sau lcd?

| rumi36 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Led

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru rumi36):

Trebuie schimbat ecranul, alta solutie nu există.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Resoftează și resetează sistemul.