| Gion3334 a întrebat:

din ce cauza primesc blue-screen? Tin sa mentionez ca am schimbat placa video si sursa, dar tot primesc! sad (am schimbat chiar si windowsul, am trecut de la 10 la 7)

6 răspunsuri:
| ZETTUTZ a răspuns:

Blue screen apare de obicei cand treci de pe 32x bits pe 64x sau invers. Am patit si eu si de nervi mi-am luat alt laptop.

| Eduard619 a răspuns:

Esti sigur ca piesele computereului tau suporta windows 10, si nu sunt prea slabe?

| Sn4k3 a răspuns:

Https://neosmart.net/wiki/blue-screen-death-bsod-errors-windows-7/ sau mai cauta pe Youtube tutoriale (in engleza mai bine).

| Alfred0703 a răspuns:

Problema e de la un driver sau un mouse/tastatura/orice se conecteaza prin usb. Eu am luat Blue Screen din cauza unu mouse care se tot conecta si deconecta de la pc. Ai schimbat windows-ul, inseamna ca nu e de la driver. Ai grija sa fii instalat bine placa video in slot-ul pci. De la sursa nu are cum sa fie, deoarece daca erau probleme cu sursa se inchidea pc-ul sau nu pornea deloc.

| Aslam a răspuns:

Haha! laughing Cate probleme am avut si eu cu blue screen of death pe windows 8. Am aflat ca sursa problemei mele a fost unul dintre rami. Daca ai garantie la pc, du-l la magazinul de unde l-ai cumparat.

| ziftode a răspuns:

Cauta pe net "event viewer", imediat dupa un blue screen uita-te in ala si o sa obtii informatii "de ce"

altfel, intrebarea ta e de tipul "prinde orbul scoate-i ochii", poate sa fie de la memorie care NU e defecta dar placa de baza nu o suporta cum trebuie (ai 2 memorii care nu sunt identice, ai 3 memorii si doar doua fac dual channel, etc.) poate sa fie de la pasta de pe procesor care nu e bine pusa, poate sa fie de la panglica hdd/sdd care nu face contact cum trebuie, poate sa fie un fir coclit la mufa de la sursa, care uneori intrerupe curentul... etc.etc.ETC.