| MirceaRadu21 a întrebat:

Din februarie mi-am facut un site http://www.d-news.ro,si acum 2 saptamani am trimis cerere la Adsense si pana acum nu mi-a raspuns.Cam cat dureaza pana imi vor da raspuns?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Nu stiam nu e o scuza! Sorry! Macar cand citesti pe net, nu ti-ai pus intrebarea...ma de ce or scrie aia asa si eu asa! Si nu lasi spatiu intre semnele de punctuatie, ci intre semnul de punctuatie si cuvantul urmator! Nu esti deloc atent! Ok! Acum, continut original si de calitate inseamna ca acel articol pe care tu il pui pe site sa nu mai existe in alta parte. In schimb te poti inspira. Calitatea inseamna continut care sa trezeasca interesul, scris fara pic de greseala si intr-un mod coerent, usor de urmarit si inteles. Textul poate sa fie insotit daca este cazul si de poze care au legatura cu subiectul. De fapt e chiar indicat!
In plus de asta, citeste si invata SEO. Aici ai ultimele tendinte in SEO, ce sa faci, ce sa nu faci: http://www.attagency.ro/blog/seo/103-metode-promovare-site-online.html

Succes!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cand o sa ai continut suficient si de calitate! In ultimul timp nu mai accepta site-uri asa usor!
Daca o sa scrii asa:
"D-news.ro are ca principal obiectiv pentru vizitatori sa ofere cele mai importante si cele mai noi stiri din Romania din categoriile:stiri mondene,stiri sport,stiri politica, stiri de top, stiri sanatate, stiri din economie dar si stiri Internationale din toate categoriile."... posibil sa nu primesti accept. Intre semnele de punctuatie si urmatorul cuvant se lasa spatiu!

Alt exemplu:

"De cele mai multe ori corpul te informeaza corect, insa in anumite situatii stomacul te pacaleste.Mai jos gasesti cate cauze pentru aceste senzatii".

Bafta!

| MirceaRadu21 explică (pentru K0sti):

Am inteles ca trebuie sa las spatiu intre semnele de punctuatie.Chiar nu stiam asta.Dar chestia cu continutul nu stiu cum sa fac..sa am continut de calitate.Ce trebuie sa inteleg prin continut de calitate?

| K0sti a răspuns (pentru MirceaRadu21):

Nu stiam nu e o scuza! Sorry! Macar cand citesti pe net, nu ti-ai pus intrebarea...ma de ce or scrie aia asa si eu asa! Si nu lasi spatiu intre semnele de punctuatie, ci intre semnul de punctuatie si cuvantul urmator! Nu esti deloc atent! Ok! Acum, continut original si de calitate inseamna ca acel articol pe care tu il pui pe site sa nu mai existe in alta parte. In schimb te poti inspira. Calitatea inseamna continut care sa trezeasca interesul, scris fara pic de greseala si intr-un mod coerent, usor de urmarit si inteles. Textul poate sa fie insotit daca este cazul si de poze care au legatura cu subiectul. De fapt e chiar indicat!
In plus de asta, citeste si invata SEO. Aici ai ultimele tendinte in SEO, ce sa faci, ce sa nu faci: http://www.attagency.ro/blog/seo/103-metode-promovare-site-online.html

Succes!