| Singe a întrebat:

din nou! Am o noua intrebare : Cat as putea overclocka un proccesor ca acesta. Sa fie stabil in joc-uri : http://ark.intel.com/......66-MHz-FSB

Cu un cooler ca acesta : http://www.pcgarage.ro/coolere/spire/sigor-iv-pwm/

Cu 4 gb ram 800 mhz ddr2 si Windows 7 32 bit

Va rog multa seriozitate!

Răspuns Câştigător
| Singe explică:

Functioneaza si cu coolerul stock, dar ii reduce viata si nu poti face overclock extrem. Oricum procesorul ala este destul de vechi, asa ca spor la joaca.

3 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Desi se pot overclocka nu iti recomand. Am o placa de baza busita cu cineva din cauza overclockului. Se poate arde procesorul, pocni condensatorii de la procesor si ram sau sa afecteze tranzistori MOSFET. Conteaza mult si placa de baza cand faci asta, nu toate au optiunea asta deblocata.

| Singe explică (pentru danutzu96):

La mine este deblocata optiunea este un Rm Expert 3030 big grin

| Singe explică (pentru Singe):

Functioneaza si cu coolerul stock, dar ii reduce viata si nu poti face overclock extrem. Oricum procesorul ala este destul de vechi, asa ca spor la joaca.

| Singe explică:

Recomanda-mi tu un cooler sa nu treaca peste 50 de lei rolling on the floor)))