| mjk99 a întrebat:

Doar ce am achizitionat un laptop Asus x554LJ fara unitate digitala, adica fara cd-rom. Ca OS are FreeDOS, adica trebuie sa ii bag Windows. Am primit CD cu driverele, dar pentru ca nu are CD-ROM nu il pot instala. Am incercat sa bag continutul CD-ului pe un Stick, dar nu le pot instala pentru ca nu are sistem de operare. Am bagat windows-ul pe stick dar nu il pot instala pentru ca nu are driverele. Deci nu pot instala una fara alta. Am luat 2 Stick-uri, le-am bagat pe amandoua in Laptop simultan, pornesc setup-ul cu windows-ul dar nu vede driverele. Ajutor! Nu stiu ce sa fac. Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Google e amplu. ffff amplu. citeste cum se instaleaza windows de pe stick, si ce rol au driverele.

| mjk99 explică (pentru gelu1970):

Crezi ca imi poti da un link te rog?

| FlorinCiokan a răspuns:

Pai instaleaza windows-ul de pe stick.
Driverele le instalezi dupa. Cu Slim Drivers ti le gaseste automat. Dar la windows 7 iti instaleaza mai toate driverele automat.