| Alexbrazda a întrebat:

Salut TPU! Doar ce am pus windows 7 pe laptop, iar dupa ce am instalat placa video nu imi citeste decat 83 MB, precizez ca imi vede placa. Ma puteti ajuta cu un sfat? De ce imi vede doar atat? Pe windows 8 sau 10 e totul ok.

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Cel mai probabil nu sunt instalate driverele placii video de pe site-ul placii video ( - cautare pe google dupa numele placii)
windows-ul 8 si 10 instaleaza singur drivere pentru placa video si de aceea apare toata memoria pe care o are placa video.

| Alexbrazda explică (pentru halogen001):

Am instalat driverele de pe site si tot nu merge