| CMaryan a întrebat:

Doresc sa achizitionez o camera de supraveghere de exemplu Wanscam HW0029 Camera IP Wireless Solara HD 720P 1MP, doresc sa o amplasez intr-un loc pe camp as vrea sa stiu de la ce distanta poate fi monitorizata de pe telefon dar si mai multe detalii despre camere pentru ca este prima data cand doresc sa achizitionez asa ceva.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Si net pe camp de unde iei?

| CMaryan explică (pentru K0sti):

Pai de asta am intrebat nu stiu cum se folosesc camerele de supraveghere

| K0sti a răspuns (pentru CMaryan):

Pai nu trebuie sa intrebi, trebuie sa citesti, informatie este suficienta pe net...
Avantajul camerei cu IP este faptul ca poti sa vezi si din America ce face soacra in Romania...net sa ai!

| CMaryan explică (pentru K0sti):

Toate camerele folosesc net? nu pot fi urmarite fara net?

| K0sti a răspuns (pentru CMaryan):

Nu toate, unele merg cu DVR, altele cu placa de achizitie montata in calculator! Dar si pentru alea iti trebuie net daca vrei sa vezi de la distanta. Daca nu, vezi doar inregistrari. Pune mana si citeste!
http://images.pcworld.com/......372350.jpg

| CMaryan explică (pentru K0sti):

Deci camerele cu ip le poti vedea de acasa de ex daca ai net acasa? sau trebuie sa ai net si unde este instalata camera?

| K0sti a răspuns (pentru CMaryan):

Pai tu cam ce crezi? Hai sa mai si gandim!

| CMaryan explică (pentru K0sti):

Ok mersi oricum

| K0sti a răspuns (pentru CMaryan):

Cu placere!