| GansAlex a întrebat:

Doresc sa cumpar un Nokia Asha 210 de la Orange codat.
Se poate decoda imediat dupa cumpare sau dupa un timp?
Si se poate decoda la Orange?
Multumesc!
Dau funda!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adica Orange sa iti decodeze tie telefonul cumparat de la ei ca tu sa il folosesti in orice alta retea.Te-ai gandit mult? Si cu abonamentul ce faci? Sau il iei la liber?

| SarosBogdan a răspuns:

Telefoanele de la Orange, daca sunt codate pe aceeas retea, nu ai sa vezi tu ca atunci cand al cumperi sa til si decodeze. Al poti decoda tu la un servis, sau cu ajutorul cablului usb si a computerului conectat la nte. Bafta!

| GansAlex explică:

Uitati faza cu Orange.EU voiam sa va intreb daca se poate decoda imediat dupa cumparare