| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Doresc sa imi achzitionez un laptop.
$$$$$$$$$$$$$$$$
Am 4 intrebari.
$$$$$$$$$$$$$$$$$
1.Ce firma e mai buna
Lenovo
Hp
Asus
$$$$$$$$$$$$$$$$
2.Am buget de 2600 lei
Imi poate intra in:
Processor i7 7400U
Sau i5 8250U
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
3.De unde sa imi iau:
Cel.ro
Emag
PcGarage
MediaGalaxy
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
4.Ce placa video sa imi iau ca sa duca jocurile
Cs:Go 100 fps cu toate high
Gta v 60 fps cu toate pe high
Minecraft 60 fps toate high
Fortnite 100 fps cu toate medium/high

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

1 toate sunt cam pe acolo
2, 3,4 vezi aici și alege:
https://www.emag.ro/......-si-2600/c

| PainTech a răspuns:

1. Depinde de fiecare laptop in parte. Toate aceste firme au o reputatie buna.
2. Da.
3. Pana acum am comandat doar de pe Emag ( au in general preturi mai bune ).
4. O placa video populara in aceasta limita de pret este 930MX.
( 45 fps BF1 low, 30 Fallout4 low,, Fornite ~40 fps, cu multe drop-uri, GTA5 30 fps, medium )

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru PainTech):

Nu am unde sa gasesc o placa video sa duca fortjite in 60 fps si gta 5 ib 100?

| PainTech a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Nu gasesti laptop cu astfel de placa video in pretul specificat ( cel putin nu noua ). Daca era vorba de PC, alta era discutia.

| andrei201824 a răspuns:

Cu bugetul ala n-ai cum sa prinzi 100 fps in fortnite, 60 in gta5 si 100 in cs go.
Mai mareste-ti bugetul la 3600+ si mai vorbim atunci...