| Cristian12321 a întrebat:

Doresc sa ma apuc de programare dar nu stiu de unde sa incep imi puteti sugera cate ceva? un program, ceva tutorial... nu stiu... ceva de unde sa pot invata. Si as dori sa mai invat programarea in gaming, cum se face un joc, in ce programe se face, cum as putea invata. Acestea sunt intrebarile la care nu am raspuns.
Ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ia ti niste manuale de liceu de mate info de acolo ai sa prinzi bazele, apoi tutoriale gasesti la greu pe net.

unul f bun e asta

http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/

despre programare in gaming discutam dupa ce acumulezi cativa ani de experienta in programare si ceva cunostinte solide de geometrie si analiza matematica

| AlexL28 a răspuns:

Mai intai invata c++ si instaleaza-ti code blocks pentru a putea scrie programe, sa nu uiti sintaxa, uite aici un tutorial destul de bun:
http://www.cprogramming.com/tutorial/lesson1.html
e in engleza, daca asta e o problema pentru tine...fa sa nu mai fie, nu poti fi programator fara engleza

| ionutzz223 a răspuns:

Pt inceput invata limbajul c++
Bafta!