| mariuscdrz a întrebat:

Doresc si eu sa stiu cum as putea sa fac videoclipurile mai clare. Ma refer la faptul ca, am niste videoclipuri in telefon facute de mine personal cu telefonul(un Samsung galaxy j5 2017), dar pe care vreau sa le fac mult mai clare si as dori sa stiu daca exista vreo metoda, vreo aplicatie prin care le-as putea face mai clare, momentam ele au 480p sau 720p si as dori sa le fac macar la 1080p sau 4k. Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar... nu prea poti sa convertesti dintr-o rezolutie in alta, doar de unde sa pui pixelii?

Exista metode sa inmulteasca pixelii vecini tot cu aceeasi culoare dar... nu o sa te ajuge pentru ce vrei tu.

| Sekim a răspuns:

Nu se poate. Camera de la J5 2017 este prea slaba pentru a filma in 4k. Verifica in setarile camerei daca poate 720p sau 1080p. In mod normal ar trebui sa poata filma macar 720p. Programe pentru a modifica rezolutia video nu exista, decat daca vrei din 4k in 2k de exemplu sau mai jos.

| mariuscdrz explică (pentru Sekim):

Ok, deci la videoclipurile facute de pe telefonul personal nu se poate, dar la alte videoclipuri downloadate oare se poate? Am avut acum ceva timp o aplicatie prin care faceam pozele mai clare. Faceam poze de pe acest telefon, iar din acea aplicatie le faceam mult mai clare si ieseau foarte clare pozele, se observa diferenta intre poza originala si poza editata. Porblema este ca acea aplicatie era doar pentru poze, nu si pentru videoclipuri, ca daca puteam sa editez din acea aplicatie si videoclipurile era foarte bine.

| Sekim a răspuns (pentru mariuscdrz):

Nu exista. Pentru video nu exista asa ceva. La poze e diferit.

| dogaesdhgijrsd a răspuns:

Iti schimbi telefonul.