| cosminvalerian a întrebat:

Dupa ce deschid PC-ul, dupa ce conectez internetul, si dupa ce intru pe internet, nu merge sa accesez nimic pe pe Desktop si trebuie sa accesez din bara (de la start).
Ce pot face ca sa pot sa accesez de pe desktop?

Funda + voturi!

8 răspunsuri:
| alin334 a răspuns:

Ai luat un virus incearca sa scanezi pc-ul cu un antivirus mai in firea lui sau daca nu instaleaza din nou windowsul

| cosminvalerian explică (pentru alin334):

L-am scanat cu Bitdefender si nu are nici un virus (abia l-am instalat acum o saptamana)

| alin334 a răspuns (pentru cosminvalerian):

Siguuur e virus happy poti sa iei virus si in 2 sec happy uite, reinstaleaza-ti windowsul si daca mai ai problema contacteaza-ma pe id-ul fire_fort

| Crucified a răspuns:

Da restart sau da un refresh

| cosminvalerian explică (pentru Crucified):

Daca ii dau restart e tot la fel, nu pot sa dau refresh ca nu merge sa apas nici un click pe desktop

| Gabitzu246 a răspuns:

Deci eu iti propun sa nu te mai chinui ca antivirusi aia si sa pui mana sa iti reformatezi calculatorul

| SmokeyEye a răspuns:

Daca nu te conectezi la net, merg iconurile de pe desktop? Exista o farsa pe care o faceam in liceu in salile de info: printscreen la desktop, apoi stergeam toate iconurile ( inclusiv recycle bin) si puneam acel printscreen ca si wallpaper. In notepad poti face un virus.exe sau alte denumiri ( ca sa nu il gasesti daca scanezi cu orice antivirus) si poti sa-i atribui comenzi. Poti sa pui si conditii.De exemplu: if, internet connection := connected...do: block mouse.( codul e mult mai complicat, ti-am dat doar un exemplu). NU FORMATA, nu reinstala nici-un windows! Fa-ti din control panel alt user acount sau intra pe guest.Vezi daca ai aceeasi problema, abia atunci te apuci sa reinstalezi windowsul.( nu e nevoie sa formatezi toate partiile).

| enyy93 a răspuns:

Ia incearca sa schimbi imaginea de pe desktop dac o dat cu imadinea dispar si iconitele inseamna ca cineva ti-a facut o farsahee heefunda?