| BunaZiuaMerio a întrebat:

Dupa ce factori sa ma iau ca sa imi aleg placa video? Conteaza daca este de la amd sau nVIDIA? Va functiona oricum? Trebuie un anumit tip de procesor? Trebuie o anumita placa de baza? Ca eu acum am un i7 si o placa video de la nVIDIA, GT 730.Si vreau sa o schimb si nu stiu cum sa fac. Explicati-mi ce trebuie sa verific inainte sa iau o placa video.Va rog.

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Conteaza in primul rand bugetul si ce vrei sa faci cu PC-ul. In functie de buget si nevoile tale alegi o configuratie. Ma gandesc ca daca ai i7 cu 730 este o platforma veche.