| xGamerZ212 a întrebat:

e bine sa instalez update pe windows 7 daca nu e licentiat? cum imi dau seama daca e licentiat? zice ca sunt update uri importante? o sa fie mai lent pc ul dupa?

5 răspunsuri:
| alexalx1234 a răspuns:

Poti vedea daca e licentiat daca intri in Control Panel, dai pe System si daca scrie Windows is activated inseamna ca ai licenta. Poti instala update-uri chiar daca nu e licentiat. Eu nu am patit nimic

| xMexhigher a răspuns:

Salut,nu zice nimic de update-uri și este foarte bun, nu ca fi n-ai lent deloc (mai ales dacă ai un PC nu prea puternic), iar dacă nu e licențiat nu îți fa griji ca in Europa și alte părți este admisibil așa ceva față de SUA unde s-ar plăti pentru astfel se obțineri precum Windowsul.

| xGamerZ212 explică (pentru xMexhigher):

Am i3
4 gb ram

| gelu1970 a răspuns:

Da, e indicat sa ii faci update. daca nu e o licenta reala e bine sa eviti cateva update. care sunt acelea poti sa vezi in google. trebuie doar sa cauti.

| DeyCj a răspuns:

Indiferent dacă ai furat licența sau e licenţat/trial actualizările de sistem este bine să le faci cu excepţia câtorva. Oricum după update e indicat să şi cureţi windows-ul de mizerii cum ar fi fişiere temporare, exe-urile actualizărilor, etc.Un utilitar ce m-a ajutat pe mine(când foloseam Windoze, acum am „evoluat" la un sistem de operare propriu bazat de kernelul Linux) era Glary utilities(gratis pentru uz PERSONAL)