| Duku99 a întrebat:

E in regula daca aplic spray de contact in input-ul usb de la telefon? A inceput sa se incarce greu, iar un incarcator nou nu pare sa fi rezolvat mare lucru. Mai aveti si alte idei?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu ce spray este ala dar orice spray lichid poate duce la defectarea telefonului! Singurul spray care nu distruge este cel cu aer. http://bit.ly/2HEgXLw

| roanunt a răspuns:

Ce treaba are curatarea cu incarcarea? Daca nu face contact in mufa telefonului, nu se incarca telefonul, nu ca se incarca mai greu.

| Duku99 explică (pentru roanunt):

In mod ciudat, in anumite pozitii pare sa incarce mai repede, chiar daca arata ca incarca. (E usb-c si de aceea ziceam de "pozitii"). Ma gandeam ca e posibil ca depunerile din input sa afecteze treaba asta.