| ovidiumarian a întrebat:

Ecranul monitorului mi se stinge, si ramane inactiv, il pot aprinde doar prin restartarea PC -ului, sau tot timpul sa fiu atent, sa nu intre in stand by.Care ar fi cauza? si eventual solutia? multumesc TPU. Funda. La multi ani domnisoarelor! :*

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Intra in Control panel, Sistem si Securitate, Optiuni de alimentare, pe stanga vei gasi mai multe setari cum ar fi: Schimbarea momentului in care computerul intra in repaus, dai clic pe el si faci setarile acolo sa nu se mai inchida monitorul!

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai el numai primeste semnal video, deci ar putea intra in stand by sau ai o problema cu placa video

| ovidiumarian explică (pentru RAY):

Salut. Ecranul monitorului se stinge, dupa 2 min sa zic asa, daca sunt atent, misc mouse, se aprinde, daca sta mai mult, nu l mai pot aprinde decat prin restart... Placa video functioneaza perfect.

| RAY a răspuns (pentru ovidiumarian):

Conceteaza pc ul la un tv si vezi daca e acelasi

| ovidiumarian explică (pentru RAY):

Multumesc mult!

| lpavel a răspuns:

Intri la setarile monitorului si dezactivezi Smart Energy Saving!

| ovidiumarian explică (pentru lpavel):

Salut. M am uitat acum, nu am gasit optiunea asta printre setari...am un Lg Flatron w1946

| ovidiumarian explică (pentru lpavel):

Am rezolvat. Multumesc mult

| lpavel a răspuns (pentru ovidiumarian):

Intra in Control panel, Sistem si Securitate, Optiuni de alimentare, pe stanga vei gasi mai multe setari cum ar fi: Schimbarea momentului in care computerul intra in repaus, dai clic pe el si faci setarile acolo sa nu se mai inchida monitorul!

| ovidiumarian explică:

Ultima solutie laughingwinking