| AlinCosty a întrebat:

Este adevarat ca o sa poti lua ban daca folosesti adblock?

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Da o sa iei 2-3 lei sau 50 de bani laughing
Sa iei ban unde? si de ce sa iei ban?
Anumite site'uri care pun foarte mult pret pe reclama nu te lasa sa le accesezi pana nu inchizi adblock'ul si asa au rezolvat problema.
Nu se mai complica nimeni sa te "baneze" pe tine, mai ales ca sunt atatea moduri de a masca ip'urile (proxy, vpn'uri etc.) si banarea pe ip este o metoda foarte foarte slaba si nefolosita, doar la flooduri sau altele sunt diferite filtre.

10 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Ban la ce? Eu il folosesc de ani de zile pe toate site-urile posibile fara probleme. Sunt anumite site-uri pe care nu poti intra cu el activ si trebuie sa platesti daca nu vrei reclame. Dar cam atat.

| Simpatic a răspuns:

Niciodata

| Sn4k3 a răspuns:

Nu

| aXy99 a răspuns:

Trebuie sa mentionezi ca este vorba de Youtube incepand de anul viitor.

| Bizon95 a răspuns:

De ban nu am auzit NICIODATA
iar ban se da in general intr-un joc

deci despre ce site/joc vorbim?!?

insa unele site-uri nu te lasa sa vezi nimic daca ai adblock activ

| GPA a răspuns:

Nu iei ban pentru adblock.
Chiar dacă s-ar implementa un auto-ban pentru utilizatorii care folosesc adblockere, îți schimbi ip-ul și ai terminat povestea (ori vpn, ori proxy, ori clasă dinamică de ip-uri - cerere la isp)

| Bariel a răspuns:

Au zis astia de la yt ca ce i care folosesc adblock vor fi banati.La asta se refera

| Macarie_Mihai_1992 a răspuns:

Youtube nu permite addblock din 1 ianuarie (sper ca nu am gresit data)
Utilizatorii care folosesc addblock o sa fie banati totusi daca esti deconectat nu ai cum sa iei totusi ai grija

| aXy99 a răspuns (pentru Macarie_Mihai_1992):

Noroc ca am Youtube vanced.

| Denis_Laslau_1990 a răspuns:

Nu