| GhOsTq a întrebat:

este buna combinatia?:
Procesor Intel Pentium™ Dual Core G3220, 3000MHz, Haswell, 3MB, socket 1150, Box

Placa video Gigabyte NVIDIA GeForce GT 610, 2048MB?

Pt gaming in general daca da ce jocuri imi vor merge?(ram 6gb)
daca nu, ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Foarte putin, problema este ca trebuie si o placa de baza compatibila cu acel procesor, in plus trebuie sa stiu modelul sursei ca sa vad daca va putea tine viitoarele piese, pana atunci iti arat o placa de baza, un procesor ok si o placa video care ruleaza destul de multe jocuri
http://www.mediadot.ro/wishlist/52707/

15 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Sper ca realizezi ca placa video integrata e cam la fel de performanta...

| bogdan324 a răspuns:

Pentru gamign iti trebuie minim un procesor quad core, iar placa video este foarte slaba, spune-mi cat dai pe un pc si poate reusesc sa iti fac o combinatie cat sa rulezi jocurile macar pe medium[asta daca ai si destul]

| GhOsTq explică (pentru bogdan324):

500-700 intre aceste sume

| GhOsTq explică (pentru bogdan324):

Ns modelul dar este de 450w tot ce scrie este Delux...

| bogdan324 a răspuns (pentru GhOsTq):

Pf,sursele de la delux sunt niste petarde, bombe cu ceas, mai ales daca incerci sa pui piese mai noi, poti face un sacrificiu si sa mai faci rost de 210 lei ca sa ai bani si pentru o sursa calumea? nu zic ca acele piese nu vor fi compatibile cu sursa ta, dar problema este ca daca sursa se va arde, exista riscul sa se arda si placa video sau procesorul, daca poti face rost de banii aia atunci uite o lista cu niste piese bune
http://www.mediadot.ro/wishlist/52708/

| GhOsTq explică (pentru bogdan324):

Mersi dar daca cumpar asta?(pentru ca vreaua si o carcasa )http://www.emag.ro/......D1XVRBBBM/

| bogdan324 a răspuns (pentru GhOsTq):

Nu,nu se merita din motiv ce sursa este o petarda[am mai avut surse carcase primite odata cu sursa, dar sursele care sunt din carcase sunt foarte slabe si nu rezista mult timp]

| GhOsTq explică (pentru bogdan324):

Ms mult dar ar putea merge BF3 sau BF4 pe piesele acestea daca ar putea ajunge macar intre 10-40 Fps http://www.mediadot.ro/wishlist/52707/?

| bogdan324 a răspuns (pentru GhOsTq):

O sa fie ok, daca joci la rezolutie mai mica decat 1080p sigur o sa ai peste 30 fps

| GhOsTq explică (pentru bogdan324):

Astea sunt mai bune ca alea:
Procesor AMD Fusion A8-5600K Black Edition, 4 nuclee, Frecventa 3600 MHz, Turbo 3900 MHz, Cache L2 4MB, TDP 100W

Placa video ASUS Radeon R7 250 1GB GDDR5 128-bit?

| bogdan324 a răspuns (pentru GhOsTq):

Procesorul asta este putin mai slab ca acel pentium g3220, chiar daca este quad core nu inseamna ca este si mai bun, in plus se incinge mai mult si mai rapid, iar asta va scadea performanta la greu, ca sa iti dai seama cum este Intel fata de amd, 1 nucleu de la Intel=un armasar, 1 nucleu de la AMD=1 ponei, deci 2 armasari sunt mult mai puternici ca 4 ponei mici, sper sa intelegi exemplul care ti l-am dat

| GhOsTq explică (pentru bogdan324):

Bine mersi

| bogdan324 a răspuns (pentru GhOsTq):

Foarte putin, problema este ca trebuie si o placa de baza compatibila cu acel procesor, in plus trebuie sa stiu modelul sursei ca sa vad daca va putea tine viitoarele piese, pana atunci iti arat o placa de baza, un procesor ok si o placa video care ruleaza destul de multe jocuri
http://www.mediadot.ro/wishlist/52707/

| GodlessHuman a răspuns:

Nu, o sa regreti.

| GhOsTq explică (pentru GodlessHuman):

Adica?

| GodlessHuman a răspuns (pentru GhOsTq):

Procesorul nu e bun de nimic. O sa te enervezi incontinuu pe motivul ca o sa-ti mearga greu sau alte chestii de genul. Nu o sa-ti suporte mare lucru. Fa ce vrei, eu ti-am dat un sfat.