| GoodLuck15 a întrebat:

Este necesara curatarea de praf a unei placi video daca aceasta nu raporteaza temperaturi mari:60 de grade in jocuri.Sau trebuie curatata si daca nu se incalzeste?

3 răspunsuri:
| HLucian a răspuns:

Salut, in mod normal..se recomanda o curatare generala a intregului sistem o data la 12-24 luni, depinde in ce mediu tii acel calculator. Sper ca te-am ajutat.

| GoodLuck15 explică (pentru HLucian):

Carcasa e noua, coolerul nu are praf acum 2 zile am schimbat pasta si nu avea praf pentru ca e relativ nou coolerul.Doar placa video este prafuita dar de asta intreb daca nu are temperatura mare mai are rost sa o curat?

| HLucian a răspuns (pentru GoodLuck15):

Daca nu ai rabdare sa o cureti, timp sau dispozitie...nu o curata, nu e nicio problema atata timp cat temperatura e normala.