| ALEXXXL19 a întrebat:

Este posibil sa scoti doua canale diferite dintr-un laptop una prin bluetooth si una prin jack ma refer sunet?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

La laptop (fara alte componente) nu se poate.
Pentru a scoate doua sunete diferite, ai nevoie de doua cai de sunet separate.
O eventuala combinatie ar fi folosirea unui bloc de sunet exterior (prin usb) prin care sa redai un sunet, iar cel "normal", conectabil si prin bluetooth, sa fie sistemul de sunet propriu a laptopului.
Blocul de sunet exterior insa trebuie sa fie adresabil separat dintr-un alt program de redare, in care se poate alege modulul audio USB.

La PC-uri, acest lucru se poate face mult mai usor, prin doua placi de sunet, daca pentru ambele sunt driverele instalate.