| Jokeras1611 a întrebat:

Este vreo diferenta intre un procesor Intel celeron 2.2 ghz Dual core si Intel core 2 duo 1. 86ghz?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt e acelasi tip de proccesor dar cel de 2.2 e mai mare. Posibil la un joc anume cu procesorul de 1.86 jocul se blocheaza sau merge sacadat deorece procesorul nu are putere de ajuns, pe cand cel de 2, 2 e mai puternic si va merge.

| PuFoSeNiEOo a răspuns:

Sal! Normal, tu nu vezi ca Intel celeron are 2.2 ghz si Intel core 2 duo are 1. 86ghz.