| LaGGeR1990 a întrebat:

Eu am antivirus Avira si cineva mi-a spus ca nu este bun de nimic. Lam sters si am instalat Eset Smart Security 7.Am auzit ca este destul de bun. Lam sters pe cel vechi (Avira) si l-am instalat pe asta nou. Imediat cum l-am instalat mi-a aparut in colt in dreapta ceva de genu de la eset "C:/nu stiu unde/etc." si scria mai jos de Trojan (stiu ce e ala troian am mai avut) si zicea ca nu are acces etc. Imi aparea in continu, si am luat un cod de pe net si i-am activat o liceenta pana in 2015. Am dat repede "Scanare Inteligenta" si a inceput sa scanezi mergea foarte bine si a inceput sa mearga foarte greu scanarea. L-am lasat in pace vreo ora si a zis ca a gasit 5 virusi si 2 ia pus in carantina. Nu prea inteleg ce inseamna in carantina. Sa in sterg de acolo din carantina? Un virus e de la Assasin's Creed 3 si celalalt e un Hack happy care l-am descarcat mai demult dar nu merge si l-am lasat acolo... Si acum nu imi mai apare aia ca am un Trojan. Oare la sters? Si antivirusul Avira nu mia detectat Trojanul. Nu stiu ce sa fac. Va rog sa ma ajutati.

Si mai am o intrebare: Care e cel mai bun antivirus? Eset asta pe care il am eu e bun?

Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| unknøwn a răspuns:

În principiu, toate antivirusurile sunt vulnerabile.
Toate au câte-un dezavantaj mare, ce nu are unul, are celălalt.
Dacă cineva priceput vrea să te infecteze întradevăr, o face cu tot cu 5 antivirusuri ale tale.

| bogboy101 a răspuns:

Avast este cel mai bu antivirus eu ii am de 4 ani si nu am avut virusi in pc.Descarca-l si dai o scanare de bion.De asta ecel mai bun are scanare de bios. Funda?

| LaGGeR1990 explică:

Deci mi-a sters trojanul?

| LaGGeR1990 explică:

Mia sters trojanul? Spuneti-mi va rog. Acum nu imi mai apare ca e Trojan. Si imi tot apare in colt jos in dreapta URL blocked sau ceva de genu.

| Denis553 a răspuns (pentru LaGGeR1990):

Pai,se pare ca la plasat in carantina(un fel de cos de gunoi)...Deci s-a sters virusul. Apropo cel mai bun antivirus, dupa parerea mea, este Bitdefender.