| mihaibaros69 a întrebat:

eu am bluetooth pe calculator-ul meu dar nu stiu cum sa il activ imi arata asa https://imgur.com/a/aKMJ2

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca e in lista aceea, mai mult ca sigur e activ. Apasa pe iconita, pentru a intra in interfata programului. Bluetooth-ul il folosesti numai atunci cand conectezi wireless doua dispozitive care au aceasta tehnologie.

| mihaibaros69 explică (pentru dannyel86):

Am apasat pe inconita aceea dar nu merge nu imi arata nimic sad

| dannyel86 a răspuns (pentru mihaibaros69):

Inchide aplicatia si redeschide-o. Poate tutorialul de mai jos te ajuta.
https://www.youtube.com/watch?v=D3vW5XgBt4E

| mihaibaros69 explică (pentru dannyel86):

Aaaa cred ca era de la pc-ul meu pentru ca nu are bluetooth si am instalat un driver dar credeam ca driver-ul acela imi baga bluetooth rolling on the floor) scuze de intrebare oricum iti dau funda pentru ca ai incercat sa ma ajuti zi buna

| dannyel86 a răspuns (pentru mihaibaros69):

Am crezut ca ai Blueetoth integrat. Daca vrei acest serviciu de transfer si conectare pe pc-ul tau, ai nevoie de un adaptor Bluetooth (denumit si "dongle). Nu costa mult si uneori te poate ajuta! :)
https://www.emag.ro/search/adaptor%20bluetooth
Asta ca sa-ti faci o idee cum arata. Il gasesti in magazinele multimedia din zona ta (Altex, MediaGalaxy, Flanco sau la magazinele mai mici).
Daca nu stii sa-l folosesti sau nu ai nevoie de el, investitia poate fi amanata. :P

| mihaibaros69 explică (pentru dannyel86):

Multumesc!

6 răspunsuri:
| mihaibaros69 explică:

Activez*