| Zumber a întrebat:

Salut tpu.Eu am internet de la RCS-RDS prin cablu si as vrea sa-mi pun router wireless tot de la RCS-RDS daca se poate cumva...Nu vreau sa-i mai sun pe ei.Inca ceva daca exista diferente de pret intre wireless si cablu.Multumeschappy

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Cumperi un router il configurezi pentru reteaua RCS-RDS si gata.Vezi aici:

http://videotutorial.ro/......ial-video/

prezentare video mai jos in link.

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Router-ul il cumperi de unde vrei. Tu. Dai banii odata pe el si asta e. Nu se modifica nici un pret de abonament, nimic. Preturile raman tot alea.
Cam ce buget ai sau ce abonament ai la rds(cati mbps) daca vrei o recomandare anume. Asa routere compatibile pe rds, is toate de aici: http://bit.ly/1zWhcIx.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista nicio diferenta de pret iar cei de la rds nu au nicio treaba cu wireless ul. Te duci si iti cumperi router din magazin si gata

| SouLIce a răspuns:

Iti cumperi un router de la magazin bagi cablul de net in el si o sa ai wi-fi

| miTzuliK93 a răspuns:

Ia-ti routerul, monteaza-l si configureaza-l fara griji. Mi-am achizitionat si eu unul, TP-LINK, de curand si totul e in regulka.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Intre un router care are numai conexiune pe cablu si unul care are si wireless e normal sa fie diferenta. Iti recomad Dlink, Tplink. Nu are nici o treaba RDS cu ce router iti cumperi tu, oricum ei nu iti instaleaza asa ceva. Daca ii intrebi iti vor spune ca ei nu recomanda router, iar daca ai probleme la net te va pune sa scoti router-ul, sa te conectezi direct. Ei au switch-uri cu management. Bafta

| Andreea555012 a răspuns:

Părinții mei au cumparat routerul de la un magazin si merge foarte bine si prețul Internetului e la fel