| Silviu_Radu_2001 a întrebat:

eu am o parola in BIOS si nu o stiu...am un laptop. cum pot schimba windows.ul? (windows 7)...

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Asta nu e o problemă. Pentru instalare de Windows NU ai ce căuta în BIOS! De asta s-or inventat boot loadere-ele ca să le folosești!
în funcție de modelul de laptop ce îl ai când acesta pornește apasă repetat și continuu F2 cel mai comun, F9, F11 sau F5 și din acel boot loader selectezi dispozitivul de butare(implicit e pe hdd și așă TREBUIE să rămână) pe ce vrei DVD rom sau stick usb și apeși Enter.Succes

| K0sti a răspuns (pentru DeyCj):

Aia sa o crezi tu, daca are parola pe bios nu merge nici functia de boot! Nu poti sa alegi de pe ce sa bootezi ca-ti cere parola!

| DjNick112 a răspuns (pentru K0sti):

Nu fii asa sigur ca nu la toti e ca la tine, eu am instalat si cu parola la bios]

| DjNick112 a răspuns (pentru K0sti):

Nu sta cu mana in fund si reseteaza biosul, scoate bareria de la bios, (sa nu mai zic ca trebuie sa scoti si bateria si incarcatorul) si lasa asa cateva minute, dupa care pui la loc

| K0sti a răspuns (pentru DjNick112):

Bai puta, tu cu cine te certi? :))
Eu nu am laptop! Poti sa scoti tu toate bateriile din lume, ca BIOS-ul nu se reseteaza asa la laptop! Ia si citeste: http://www.epasystems.ro/reset-bios-laptop/

| DjNick112 a răspuns (pentru K0sti):

Bai virgulita, asta era pentru "Silviu_Radu_2001" logic, nu? Care-i problema daca din greseala am scris la tine?

Referitor la resetarea biosului, ai dreptate, eu am zis de baterie ca aveam un laptop mai vechi si asa l-am resetat, de asta am zis

| K0sti a răspuns (pentru DjNick112):

De cel putin 10-12 ani nu se mai fac laptopuri care sa le resetezi prin scoaterea bateriei!

| DjNick112 a răspuns (pentru K0sti):

Posibil, aveam un laptop dun 2002

| K0sti a răspuns (pentru DjNick112):

E clar!