| Alexandru_Alex_1996_5HRo a întrebat:

Eu am un pc ca asta:
- i5-4460k lga 1150 etc
- gtx 1050 4gb
- 8 gb ram hyperX
- ssd Kingston 120 gb
- hdd 1 tera
- o carcasa veche vai de ea nu am vrut sa bag bani in aspect.:}
-o placa de baza Asus de vreo 200 de lei nj de care
Imi poate spune cineva in mare cam cat ar costa un pc ca asta?

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Poate ca undeva pe la 1800 RON. Discutam de pret pe piata SH, nu nou in magazin. Oricum procesorul e cam trecut de-acum.

| denisTiky a răspuns:

Daca vrei sa il vinzi ai nevoie de mai multe detalii ca sa dai la persoana care o sa il cumpere. Deci trebuie sa vezi cumva exact ce ai in pc, ca si cumparatorul sa stie ce cumpara.

Daca vrei sa stii cat costa ca sa il dai, eu zic undeva la minim 1400 de lei si maxim 1800-2000 de lei.
Pc-ul acesta nou cred ca ar costa undeva la 2000 si ceva de lei. Avand in vedere ca nu ne-ai dat prea multe detalii despre el nu stiu cam cat ar costa exact fiecare componenta ca sa pot sa calculez preturile si sa iti spun. Bafta!

| Alexandru_Alex_1996_5HRo explică (pentru denisTiky):

Eu am dat undeva la 2800 de lei...;((...ok sa fiu mai detaliat.
deci:
procesor-i5-4460, lga 1150, 3, 2 GHZ, 6mb cache
placa de baza-gigabyte H81M-S2PV
placa video-ASUS GEFORCE GTX 1050 TI 4GB GDDR 5 EDITION OC CERBERUS
- SSD KINGSTON 120 GB
- HARD SEAGATE BARRACUDA 1TB SATA-III 7200RPM 64 MB
- 8GB RAM HYPERX FURY BLUE DDR3 CL10 1.5V 1600MHZ
- IN CARCASA NU AM BAGAT BANI PT CA AM ZIS CA NU E CEVA NEAPARAT ASA CA E UNA NORMALA

| Dervbt a răspuns:

Cand ai dat 2800 lei pe PC asta? Acum cat timp?

| Alexandru_Alex_1996_5HRo explică (pentru Dervbt):

Acum 3 luni.am dat 2800 de lei sau chiar 3000 cred pentru ca atunci placa asta video era 1400 de lei si am luat-o asa acum pentru ca cei de la nVIDIA trebuie sa scoata alte placi video au scazut pretul la celelalte si mda...acum placa asta e 950 de lei cred crying((((

| Dervbt a răspuns (pentru Alexandru_Alex_1996_5HRo):

De ce vrei sa-l vinzi mai exact?

| Alexandru_Alex_1996_5HRo explică (pentru Dervbt):

Acum nu stiu sigur daca l-as vinde dar cred ca o sa o fac..pentru ca vreau sa imi iau un cross