| DDX99 a întrebat:

Eu am un pc normal si vreau sa imi iau un router wifi pentru telefon intrebarea este pot sa conectez si pc si sa mearga wifi in acelasi timp? Adica si routerul wifi si pc sa fie conectate in acelasi timp la modemul de la internet.

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Router-ul are 4 porturi lan in 90% din cazuri. Din 1 port lan ai sa duci un cablu router pc.

| AndreiHELPme a răspuns:

In primul rand, nu cred ca exista calculatoare anormale laughing
In al doilea rand, da, poti sa conectezi si calculatorul si sa mearga si wifi - ul. La router la mufe ca la modem

| AndreiHELPme a răspuns:

Routerul are mufe ca la modem ca sa conectezi PC -u*

| K0sti a răspuns:

Normal ca poti, doar de aia e router!

| dannyel86 a răspuns:

De aceea s-a inventat router-ul: sa cupleze mai multe dispozitive intre ele pentru a imparti accesul la internet. Fie ca e prin cablu sau wireless, toate dispozitive care se conecteaza la el au simultan conexiune la internet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Deci. Da, merge.Tu ai deocamdata modemul de internet cu cartela, da: Ei, cumperi un router, bagi cartela in eldar mai trebuie sa cumperi un cablu cu o mufa care iese din router si una care intra in pc.Astfel conectezi pc-ul la router, adica prin avel cablu.Restul,tableta telefon sau ce mai ai vor fi conectate prin wifi.Cam asa sta treaba, asta vrei sa faci nu?

| Tragonus a răspuns:

Da poti. Trebuie sa cuplezi cablul de la router in calculator ca sa ai si in calculator. Sper ca te-am ajutat