| anonim_4396 a întrebat:

Eu am un telefon ZTE Q Maxi sau ii se mai zice si Orange reyo. Si am uitat modelul cu care deblochez ecranul, ce as putea sa fac? Funda! P.S: TPU nu mai stergeti intrebarile.

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

"Hard Reset".

| poldea a răspuns (pentru LTAA):

Stiu ca asta trebuie, dar nu stiu sa fac la telefonul asta.

| LTAA a răspuns (pentru poldea):

Google it!

| poldea a răspuns (pentru LTAA):

Am gasit, dar nu a mers nimic. Volume down+up+ power buton si pl.

| Christchen a răspuns:

La Samsung galaxy(s2/3/4/5) se poate foarte usor prin intrarea in meniul boot al telefonului de unde ii dai resetare generala, la telefoanele astea mai no name nu cred ca ai cum pentru ca nu cred ca au un sistem boot.
Oricum cand il repornesti incearca sa apesi simulatan pe tasta de ridicare a volumului+tasta din mijloc a telefonului+tasta de deblocare, daca nu reusesti du-te cu el la un service GSM mai mult de 30lei nu te costa.

| poldea a răspuns (pentru Christchen):

N-am buton de mijloc.