| anonim_4396 a întrebat:

eu de ceva timp vruiam sa imi iau un calculator pentru gaming pe piese si am cautat pe siteuri din tara iar placa video x este 1500 lei dar m-am uitat si pe amazon iar acolo e 324$
Intrebarea mea este de ce pe amazon e asa ieftina? E teapa sau de ce?

3 răspunsuri:
| AllanBarber a răspuns:

Probabil te-ai uitat pe site-ul amazon usa unde acolo sunt mai ieftine datorita TVA-ului insa trebuie sa platesti transport sitaxe vamale pentru a le ridica din Romania, 324 $ = 1281 lei, diferenta nu este asa mare ca tu sa crezi ca este teapa.

| mihai69 a răspuns:

Nu e nicio țeapă. Pur şi simplu ăla e prețul lor.
(Posibil să vrea să lichidezez stocul).

| Anonymous1988 a răspuns (pentru AllanBarber):

Dar de la 1281 la 1500 tot e o diferenta dar cum zici tu eu nu ma pricep