| saluttpu123 a întrebat:

Eu folosesc si linux si am vazut atatea tutoriale sa aflii parole de facebook bine chiar merg sa aflii din cate am inteles dar cum? am intrat in see tollkit am dat ce trebuia dar mai trebuie sa ii dau ceva sunt ferm convins ca din kali linux merge sa aflii parole prin forta bruta stie cineva cum?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eee merge pe dracu, tu chiar crezi ca inginerii de la facebook au asemenea brese de securitate incat oricine are un linux instalat sa poata sparge parole?

iar sa afli o parola prin forta bruta... ai idee ce inseamna asta? Inseamna sa incerci toate combinatiile de caractere cate exista pe o tastatura... iese un numar de combinatii de nici nu esti in stare sa il pronunti, ar fi nevoie de milioane de ani pentru un calculator sa le incerce pe toate