| Ginghina_Alex_1998 a întrebat:

Eu lucrez pentru unity media in Germania si trebuie sa fac poze la niste gropi pe care le face o firma... si azi am facut o greseala cand copiam pozele de pe telefon pe pc am dat delete in loc de copy si nu le gasesc nici cu aplicatie de recovery pe telefon nici pe pc. Ma puteti ajuta cu un sfat, o recomandare. Daca nu recuperez pozele sa le trimit mai departe trebuie sa platesc eu lucrarea in valoare de 4000 de euro. Multumesc, acord funda celui ce ma ajuta.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca pozele au fost salvate pe cardul de memorie, atunci scoti cartela si-l bagi intr-un cititor conectat la calculator cu Windows instalat.
Descarci programul Recuva (este cu licenta libera), il instalezi si scanezi cu el cartela. Va recupera toate pozelecare sunt inca utilizabile (ne-deteriorate) intr-un folder ales de tine.

Daca nu finctioneaza prima metoda, atunci n-ai decat sa faci din nou pozele sau saplatesti paguba.

Alta data fotografiaza cu camera foto, care face si poze mai bune si nici nu poti sterge atat de usor pozele facute de pe ea.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai poti. Asemenea greseli nu se fac. Nu te-au testat aia inainte sa lucrezi pentru ei?
Daca lucrezi pentru ei si nu cumva esti vreun troll glumet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți să găsești pozele pe undeva în telefon (sau în calculator) numai dacă nu ai dat „delete" pe parcurs. Odată ce ai dat nu mai există nicio șansă de recuperare (pentru că n-ai ce să recuperezi).

| Yiing a răspuns:

Incearca la sterse recent(acolo sunt pozele sterse un ultimele 30 de zile ). mai nou telefoanele au aceasta functie. sfat -salveaza pozele si pe google photo.