| DaffyDuck a întrebat:

Salut,TPU!
Eu nu am un microfon. Mi-am cumparat niste casti de 60 de lei din Auchan cand mi-am luat bursa si aveau microfon decent, dar ma uitam la un video pe YT si dupa ce am oprit video-ul se auzea un bazait. Ma intrebam ce are, deja s-au stricat castile? Le-am scos si le-am bagat din nou (fara microfon) si nu se mai auzea. Cand bagam microfonu iar se auzea straight face Oare ce o fi? Ma rog.
Imi spuneti si mie de unde sa iau un microfon decent in jur de 50-100 de lei si sa reziste ceva timp sau ce are microfonul de la casti, de ce se aude bazait infernal pe fundal si eu ma aud foarte incet si cum sa rezolv asta?

1 răspuns:
| BaroS_7350 a răspuns:

Si mie mi se auzea asa la casti, dar in surdina fiind foarte incet dar totusi enervant. Eu iti propun sa iti reasamblezi piesele de la Pc(asa am facut eu si mi-a mers). Si in caz de nu merge nu-i bai, nu iti cumpara alt ceva ca nu este stricat. Du-te la un centru de calculatoare si intreabai, si are sa te ajute cineva. big grin